wtorek, 20 stycznia 2015

The New Kids on the Block - NKOTB


Wrzesień 24, 2011

W moim wczorajszym wpisie wpomniałam boysbandy N'Synce i Backstreet Boys. Jednak pominęłam największy fenomen boysbandowy wszechczasów - The New Kids on the Block. Kto by nie pamiętał ich hitu "Step by Step"?

W 1986 roku gdy chłopcy z NKOTB debiutowali byli nastolatkami (Jordan Knight - 16 lat, Jonathan Knight - 18 lat, Joey McIntyre - 14 lat, Donnie Wahlberg - 17 lat, Danny" Wood - 17 lat). Po koniec lat 80. grupa była muzycznym zjawiskiem. To co wtedy działo się na ich koncertach porównać można do tego, co dziś dzieje się w przypadu fanek Justin Bieber. Dobrze pamiętam, jak członkowie NKOTB pod koniec lat 80. komentowali, że mogą otworzyć sklep z bielizną, bo fanki rzucają im ją na scenę.

Dobra passa NKOTB trwała do roku 94. kiedy z różnych powodów zespół postanowił się rozstać. Ich miejsce natychmiast szturmem zajęli chłopcy z Backstreet Boys. NKOTB  kilkakrotnie próbowali się jeszcze reaktywować. Co kilka lat media obiegały plotki, że "NKOTB wracają".

Dopiero w 2008 roku kolejne spekulacje okazały się potwierdzonymi informacjami. Prawdziwi fani grupy o nich nie zapomnieli i hucznie przyjęli powrót swoich ulubieńców. Album wydany we wrześniu 2008 roku "The Block" debiutował od razu na 1 miejscu amerykańskiej listy najpopularniejszych albumów oraz na miejscu 2 listy Billboard.

Wydawnictwo wydane po 14-letniej przerwie od ostatniej płyty to mistrzostwo producenckie. Nad "The Block" pracowała sama śmietanka amerykańskiego brzmienia. Pojawienie się Timbaland, Ne-Yo, Tedddy Riley, Lady Gaga, New Edition, Akon mogło się skończyć tylko jednym - sukcesem. 

Płyta zawiera 13 hitów, a deluxe edition zwiększone jest o 5 utworów. Nie przesadzam mówiąc, że to same hity. Moim ulubionymi utworami są: "Single" (duet z Ne-Yo), naładowany emocjami "2 In The Morning", chwytliwy duet z Akon "Put It On My Tab" i taneczny "Looking Like Danger".

"The Block" słucha się jednym tchem. I czuje się jeszcze niedosyt. Najmocniej zachwyca dojrzałość wokalistów. Naprawdę słychać, że oni wiedzą o czym śpiewają, że czują te piosenki, a teksty odzwierciedlają ich przeżycia. Fani NKOTB dorośli wraz z piosenkarzami i jest to wspaniałe, że mimo upływo czasu muzyka nadal łączy.

Grupa The New Kids on the Block udowodniła płytą "The Block", że mają wielką klasę i nie bez powodu przez 8 lat (od debiutu w 1986 aż do rozpadu w 1994) swojej działalności mieli status - najpopularniejszego zepołu.

Po przesłuchaniu "The Block", aż chce się wykrzyczeć - NKOTB czekam na nowy album. I bardzo bym poprosiła dziś już mężczyzn (nie chłopców) z NKOTB o więcej takich perełek jak "2 In The Morning". 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz