wtorek, 20 stycznia 2015

Paula Campbell


 Wrzesień 9, 2011

Największe odkrycie sceny R&B ostatnich lat 

Wśród nowych twarzy ostatnich lat (m.in. takich jak żeńskie trio DearJayne wspomaganego przez The Dream, Franc Ocean czy piosenkarki K.Michelle) mnie najbardziej zachwyciła piosenkarka pochodząca z Baltimore, Maryland - Paula Campbell. 

Paula miała już okazję śpiewać z Tamar Braxton i Blu Cantrell w początkach swojej kariery muzycznej pod koniec lat 90. W 2002 roku zajęła miejsce 8 w konkursie talentów Baltimore Idol. W 2003 roku za sprawą udziału w konkursie nagrała piosenkę "How does it feel", która stała się lokalnym hitem. 

Choć oficjalnie Paula ma na swoim koncie dwa albumy: "Who Got Next?"  wydany w 2004 roku i "Dreammaker" z 2009, to wydawnictwa były dostępne tylko w jej regionie. Bardzo zła, w właściwie zerowa promocja nie przyniosła rozgłosu tej artystce nawet w samych Stanach. 

Dopiero na początku 2010 utwór "Ain't Nobody Stupid" napisany przez Ne-Yo zaczął przyciągać uwagę miłośników czarnych brzmień i krytyków. Zaczęto się pytać, kim jest Paula Campbell? Przecież Ne-Yo nie pisze dla byle kogo. 

Dziś trochę głośniej jest o Paula, ale jestem przekonana, że już niedługo jej kariera się rozkręci na dobre. 

Bo czy to nie grzech by taka wokalistka stała w cieniu? 
Tym utworem Paula zdobyła moje serce - "I can't leave" 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz